Ogłoszone zostały wyniki najnowszego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, który pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Niestety w tym roku Ostrów nie wypadł najlepiej.

W Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” są one oceniane pod kątem skuteczność działań w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Miasto Ostrów Wielkopolski oceniane jest w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Na 878 ocenionych w tym roku samorządów Ostrów Wielkopolski znalazł się na 402 miejscu z 41,56 punktami. Jest to duży spadek względem kilku poprzednich lat, gdzie w 2020 Ostrów był na 71 miejscu i miał przyznane 54,76 punkty. W roku 2019 był na miejscu 65, a w 2018 na 45.

W tym roku lepiej wypadły Nowe Skalmierzyce, które znalazły się na 124 miejscu. Odolanów jest natomiast na miejscu 542, a Raszków na 657.

W naszym regionie w pierwszej setce rankingu znalazł się Jarocin 6 miejsce, Pleszew – 21, Kępno – 38 oraz Krotoszyn 79. Jeszcze gorzej od Ostrowa wypadł Ostrzeszów, który sklasyfikowany został na 734 miejscu.

Pełen ranking dostępny jest na https://rankingsamorzadow.rp.pl/

Zobacz również: Kalisz: trzy pielęgniarki zatrzymane w związku z wystawianiem fałszywych certyfikatów covidowych
ŹRÓDŁOrankingsamorzadow.rp.pl
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba napisać, że Kalisz w swojej kategorii miast na prawach powiatu jest 11. Wstyd ostrów.

Jest pociecha – Odolanów, Raszków i Ostrzeszów za nami 😉

HEHEHE, No jak to. Przecież jeszcze nie dawno mieliśmy najlepszego prezydenta ale fakt to inny ranking.

Czyżby nieopłacony a zarazem prawdziwy ranking miasta?