Była to już piąta edycja akcji „drzewka za butelki”, która zorganizowana została podczas miejskiego festynu majOSTaszki. Każdy z mieszkańców, który w pierwszym dniu festynu dostarczył minimum 10 plastikowych butelek PET otrzymał sadzonki drzewka ozdobnego.

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.

– Każdego roku akcja jest znakomicie odbierana przez naszych mieszkańców, których z roku na rok jest coraz więcej. Już na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem wydawania drzewek, ustawiła się długa kolejka. Ostrowianie pozbywają się niepotrzebnych butelek, a w zamian dostają zielone drzewka do swoich ogrodów. To cieszy. Uczymy się segregowania odpadów, by nie trafiały do lasów, pieców, a do recyklingu – mówi prezydent Beata Klimek.

W tym roku jednak zbierane były nie tylko butelki. W zamian za niesprawny drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny, czy drobne AGD można było otrzymać sadzonki kwiatów.

– Ta akcja również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Pierwszego dnia festynu wydaliśmy około sześćset żywotników oraz pięćset kwiatów. Mnóstwo osób zapewniło, że zaczyna zbierać butelki i sprzęt już na kolejny rok – zapewnia Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Podczas ostrowskich majOSTaszków zebrano 440 kg plastikowych butelek, 245,5 kg odpadów elektrycznych i elektronicznych. W czasie festynu podsumowano również akcję organizowaną dla ostrowskich uczniów przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” – młodzi ostrowianie zebrali 126 kg baterii, 24 kg płyt CD/DVD oraz 15,5 kg kartoników.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments