Ostrowianin, Dawid Adamczak podczas Mistrzostw Świata w Kalistenice i Street Workout, które odbyły się w Rydze na Łotwie zwyciężył w swojej kategorii i został Mistrzem Świata.

Dawid Adamczak okazał się najlepszy w kategorii Siła. Drugi był reprezentant Grecji – Fanis Chrysoulas, a trzeci Nemanja Veselinovic reprezentujący Bośnię i Hercegowinę.

Do wykonania zawodnicy mieli trzy ćwiczenia w jak największej powtórzeń – podciąganiu na drążku z obciążeniem 32 kg, uginaniu ramion na poręczach równoległych z obciążeniem 48 kg oraz wejściach siłowych na drążek.

Kalistenika to trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała, czyli dobrze znane nam pompki, przysiady, podciąganie, czy stanie na rękach. Swoją historią sięga przygotowań kondycyjnych spartan czy też gladiatorów. Myśląc o treningu siłowym należy zacząć właśnie od Kalisteniki, gdyż ćwiczenia opierają się na podstawowych wzorcach ruchowych. Natomiast Street Workout (pol. trening uliczny) jest rozwiniętą formą Kalisteniki, zawiera zaawansowane ćwiczenia gimnastyczne i dodatkowo wykorzystuje infrastrukturę miejską.

Dawid Adamczak jest kilkukrotnym Mistrzem Polski w sportach siłowych. Podczas V Mistrzostwa Polski Max Weighted Chin Up, które odbyły się w 2020 roku pobił rekord Polski w podciąganiu na drążku z maksymalnym ciężarem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments