Wczoraj kaliscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dwukrotnie interweniowali w stosunku do mężczyzny, który kierował samochodem pomimo aktywnego, sądowego zakazu. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 7:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację o kierowcy, który zasnął za kierownicą auta na terenie parkingu jednego z marketów. Zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że śpiący w oplu kierowca, to 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Jak wykazało badanie mężczyzna był trzeźwy.

Jednak po sprawdzeniu w systemach okazało się, że wobec 32-latka sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na podstawie monitoringu policjanci szybko ustalili, że mężczyzna wcześniej kierował samochodem, w którym zasnął.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z interwencji i poinformowali 32-latka o dalszych czynnościach w tej sprawie popełnionego przez niego przestępstwa.

Niespełna dwie godziny później, na terenie Kalisza inny patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę tego samego opla. Okazało się, że za kierownicą auta siedział skontrolowany wcześniej 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

Zgodnie z przepisami kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonego wobec nich zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres nawet lat 15. Warto też wiedzieć, że w takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz również: Po pijaku spowodował wypadek. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments