W środę, 30 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda powołał Bartosza Ziółkowskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju. Ostrowianin wszedł w skład nowej Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych.

Powołanie i pierwsze posiedzenie Rady z udziałem Bartosza Ziółkowskiego odbyło się w środę 30 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prace Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych na najbliższe lata mają znaczenie kluczowe dla Rzeczpospolitej. Będą na niej omawianie m. in. kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju – podkreślał dziś Prezydent RP Andrzej Duda podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady. – Transformacja energetyczna musi przebiegać tak, aby człowiek został uczciwie potraktowany; aby nie obniżyć poziomu życia. Wierzę, że transformacja przyniesie impuls rozwojowy dla naszej gospodarki – dodał Andrzej Duda.

W skład powołanej przez Prezydenta RP Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych weszło 28 branżowych i naukowych ekspertów z całej Polski. Przewodniczącym Rady został prezydencki doradca Paweł Sałek, który zajmował się dotychczas właśnie kwestiami związanymi z energią, środowiskiem i ochroną klimatu. Rada będzie się ona spotykała cyklicznie, podobnie jak inne rady powołane w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Do zadań Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych należeć będzie w szczególności: wsparcie działań Prezydenta w kontekście analizy aktualnych problemów w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych; przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych w tych tematach; tworzenie forum debaty i dialogu w tym zakresie, a także edukacja oraz promocja działań i inicjatyw służących ochronie środowiska naturalnego.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments