Na portalu zrzutka trwa zbiórka dla salowej z oddziału intensywnej terapii, której pękł tętniak i doszło do wylewu, a następnie do zakażenia bakterią, odporną na antybiotyki. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację w ośrodku prywatnym, gdyż żaden oddział przy takim zakażeniu nie chce przyjąć ostrowianki.

– 23.09.21 dzień w którym zawaliło nam się cale życie mianowicie, mojej mamie, pękł tętniak (środczaszkowy, 4mm, wylew prawostronny na 4 komory mózgu)… – pisze córka na stronie zbiórki. –Stan Mamy był krytyczny, nie dawali mamie szans na przeżycie po tak rozległym wylewie bez zabiegu, żaden szpital nie chcial się podjąć zabiegu embolizacji tego tętniaka. Lekarze musieli wprowadzić Mamę w śpiączkę farmakologiczną. Dzięki zaparciu lekarzy i ordynatora oddziału, którzy nie odpuszczali i dzwonili po szpitalach ,gdyż u nas w szpitalu nie ma odpowiedniego sprzętu do wykonana nią takiego zabiegu, ale tylko jeden szpital chciał podjąć się embolizacji, był to szpital MSWiA w Warszawie. Przetransportowali Mamę helikopterem do stolicy i tego samego dnia (24.09) około godziny 16 miala juz robiony zabieg.

Ostrowianka jest częściowo sparaliżowana, jednak niestety jak pisze córka –Wszystko już miało się układać Mama została zakwalifikowana na oddział rehabilitacyjny w Pleszewie, ale Okazało się ze prawdopodobnie w Warszawie Mama została zakażona bakteria New Delhi, groźna bakteria odporna na wszystkie antybiotyki! Zamknęła drogę mamie na jakikolwiek oddział rehabilitacyjny!

Dlatego też zorganizowana została zbiórka, gdyż rehabilitacja właśnie na zakażenie może być prowadzona tylko w ośrodkach prywatnych – Żaden szpital na NFZ nie chce Mamy przyjąć z takim zakażeniem, dlatego musimy działać prywatnie…

– Koszt sprzętu rehabilitacyjnego i przystosowania domu do późniejszej rehabilitacji w domu tez jest wysoki, same leki, rehabilitacja, neurologopedia, środki do pielęgnacji, to są kolosalne sumy, żeby się doczekać pomocy na NFZ może już być za późno, nie wiadomo jak długo ta bakteria będzie w mamy organizmie, czasami może być nawet do roku, a to jest stanowczo za długo – czytamy na stronie zbiórki i dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe.

Każdy może się włączyć i pomóc poprzez wpłatę na stronie zbiórki LINK>>> Rehabilitacja dla Mamy! Pomóż postawić Nam Mamę na nogi!

Zachęcamy do udostępniania. Nigdy nie wiadomo, kto będzie mógł pomóc.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments