Policjanci z Ostrowa ostrzegają przed osobami, które dzwonią i podają się za policjantów czy funkcjonariuszy ABW. Dzisiaj doszło do kilku prób oszustw.

– Do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego dzwoni fałszywy policjant! Otrzymaliśmy przed chwilą kilka zgłoszeń o tym, że do naszych mieszkańców dzwoni fałszywy policjant i funkcjonariusz ABW! Nieznane osoby proszą o informacje o posiadanych oszczędnościach i proszą o pomoc w specjalnej policyjnej akcji. Polecają też, zadzwonić na nr alarmowy 997 by sprawdzić ich tożsamość, jednocześnie proszą, by się nie rozłączać. Zatem pokrzywdzony wybierając nr 997 lub 112 na klawiaturze nie kończy poprzedniej rozmowy – ostrzegają dzisiaj ostrowscy policjanci.

Jednocześnie przypominają, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie proszą o przelanie ich na inne konto, nie proszą o wypłatę z banku czy na poczcie, nie każą zostawiać pieniędzy w określonym miejscu, nie chcą by przekazywać je nieznanej osobie!

Dlatego pamiętajmy, że każda tego typu rozmowa telefoniczna powinna być natychmiast przerwana. Nie należy jej kontynuować oraz nie odpowiadajmy na jakiekolwiek pytania.

Prosimy o przekazanie tych informacje swoim najbliższym. Niestety cały czas trafiają się osoby, które dają się oszukać i tracą wszystkie swoje oszczędności.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments