policja motocykl
Zdjęcie poglądowe, fot: KPP Ostrów

W minionym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli u siebie uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych CKU Przygodzice oraz uczniów Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogły dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na policjantów, jak również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji. O realizowanych zadaniach służbowych opowiadali między innymi naczelnicy poszczególnych wydziałów, technik kryminalistyki oraz dzielnicowi.

Młodzież mogła porozmawiać o wykonywanej pracy z policjantami, a mundurowi chętnie dzielili się doświadczeniami z przebiegu swojej wieloletniej służby i zachęcali do podjęcia decyzji o wstąpieniu w swoje szeregi. Jednym z punktów spotkania, była możliwość przyjrzenia się z bliska sprzętowi, który podczas codziennej służby wykorzystują policjanci. 

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji.

Jak przypominają ostrowscy policjanci osoby zainteresowane służbą w Policji, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 mogą uzyskać informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Zespole Kadr i Szkolenia Wydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Odolanowskiej 19.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments