Za nami Doroczne Spotkanie Prezydenta Miasta ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami, podczas którego wyróżniono kilkudziesięciu ostrowskich sportowców, trenerów i działaczy sportowym za sukcesy z 2022 roku.

– Ten wieczór należał do sportowego Ostrowa Wielkopolskiego! Z dumą gratulowałam ostrowianom ich osiągnięć sportowych w minionym roku….. a 2022 rok był rokiem pełnym sportowych emocji. To był czas ważnych, spektakularnych zwycięstw i sukcesów naszej ostrowskiej sportowej rodziny. Jestem z Was bardzo dumna i wszystkim ogromnie gratuluję! Moje serce bije mocno dla ostrowskiego sportu – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przyznano kilkudziesięciu sportowcom, trenerom i działaczom za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2022 roku.

WYRÓŻNIANIA:

Kacper AdamczakKS STAL LA4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (3000m)4.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Piasecznie (5000 m)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (3000m)8.miejsce w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Gdańsku (10 km)6.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Biegach Przełajowych w Oleśnie (3 km)
Natalia BenedykcińskaKS STAL LA4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w Toruniu (skok w dal)4.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (skok w dal)
Karol BłaszczakKS STAL LA6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (60m)8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4×400)7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej(sztafeta 4x100m)
Hubert BrudłoKS STAL LA7.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 w Rzeszowie (bieg na 1000m)
Piotr BuryAeroklub Ostrowski6. miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H, Warszawa – Chrcynno (senior)5.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna- Kategoria F4H (senior)
Jakub ChmielarzKS STAL LA4.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (800m)7.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (800m)6.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu(sztafeta 4x400m)
Lena DąbrówkaKS STAL LA5.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (1000m)8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4x400m MIX)
Jakub GarbaczBM SLAM STAL4.miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów (koszykówka)
Oskar GlegołaAeroklub Ostrowski6.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Junioróww klasie STANDARD w Ostrowie Wielkopolskim (junior)
Szymon JańczakKS STAL LA7.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)6.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(skok w dal)
Lena KanickaKS STAL LA5.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (skok w dal)
Tomasz KowalczykAeroklub Ostrowski 4.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów  w klasie KLUB-B, w Ostrowie Wielkopolskim (junior)
Dawid LisOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA 4.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lesznie (kadet)
Natasza MuchaKS STAL LA4.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (600m)
Roksana NowakOstrowskie Towarzystwo Szachowe5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16-18w Sypniewie36. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Turcja – Antalya (młodzież)
Witold OlejniczakKlub Sportowy Maraton Ostrów6. miejsce w Mistrzostwach Europy w ½ Triathlon Iron Man
w Alcudio – Majorka
Kacper OlińskiOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA 7. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U8) 
Ewa PiaszczyńskaKS STAL LA5.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (sztafeta 4×400 mix)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (100m)8.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (200m)
Oliwia PłonkaKS STAL LA6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)
Bartosz PolakKS STAL LA8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (bieg 1000m)
Maja RembiokOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA 6. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet
w Poczesnej (open kobiet)
Jakub RobotnikowskiKS STAL LA4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (skok w dal)
Daria RybakKS STAL LA6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej (skok wzwyż)
Adam RyfaOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA4.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U10)4.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy (żak U10)
Gracjan SzostakTŻ Ostrovia S.A.16 miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorów U16 w klasie 250cc
Paweł SzóstakowskiOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA7.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U12)
Tymoteusz WenzelOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA5.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U8)5.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy (żak U8)
Julia WałowskaAeroklub Ostrowski5.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów  w klasie KLUB-B w Ostrowie Wielkopolskim (junior)

Nagrody dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym:

Cyprian AdamcioKS STAL LA2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)
Dagmara AdamcioKS STAL LA3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej(skok w dal)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej(sztafeta 4x100m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej(sztafeta 4x400m)3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4×400 m MIX)
Łukasz BłaszczykAeroklub Ostrowski2.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy
w Pociunai-Litwa (senior)1.miejsce w 12. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej w Lesznie (senior)1.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy,
w Pociunai – Litwa (klasyfikacja drużynowa)
Dawid BorowskiKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych w Oleśnie
Kacper CegłaKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta4x100m)4.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (200m)
Igor DomagałaOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA6.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lesznie (kadet)5.miejsce w Cyklu Indywidualnego Pucharu Polski (kadet)2.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy (junior)
Damian DrozdowskiKS STAL LA2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x400m)
Weronika DudzińskaKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (2000m)
Lena DuszaUKS Piątka2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)
Hubert GaickiOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA1.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków Wrocław (żak U12)4.miejsce w Indywidualnych Pucharze Polski Żaków
w Bydgoszczy (żak U12)
Dawid GrząkaKS STAL LA3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (60m)2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20  w Radomiu(sztafeta 4x100m)8.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (100m)
Kacper GrzelakTŻ Ostrovia S.A.12 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europyw Nagyhalasz3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U213 miejsce -Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U216 miejsce – Finał Brązowego Kasku
Kordian GrzesiakStowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Leonidas”3.miejsce w XII Mistrzostwach Polski NO GI JIU JITSU 20222.miejsce w Pucharze Polski MMA
Maciej IdczakAeroklub Ostrowski3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4G, Warszawa – Chrcynno (senior)
Tomasz JankowskiKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach  (sztafeta 4×100 m)2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)
Janusz JaworowiczOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA5.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U10)2.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy(żak U10)
Michał JopekKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie(sztafeta 4x400m)7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x100m)
Inga KanickaKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej (200m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej sztafeta (sztafeta 4x100m)1. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej sztafeta (sztafeta 4x400m)
Marcin KarolewskiKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (200m)6.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu(sztafeta 4x400m)
Mikołaj KędzierskiKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x400m)
Olga KisielewskaUKS Piątka2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)
Eryk KrakowskiKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie(sztafeta 4x100m)2.miejsce w Mistrzostwach Polski U 16 w Lublinie(sztafeta 4x100m)
Oliwia KlarKS STAL LA1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (200m)1. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x100m)3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej (100m)
Jakub KrawczykTŻ Ostrovia S.A.5 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europyw Nagyhalasz3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U213 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U211 miejsce – Finał Brązowego Kasku
Paweł KuświkOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA 1. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polskiwe Wrocławiu (żak U10)1. miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polskiw Bydgoszczy (żak U 8-10) 
Zofia LosyKS STAL LA2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (wieloskok)
Wiktor ŁacińskiAeroklub Ostrowski7.miejsce w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów
w klasie Standard, Tabor – Czechy (junior)1.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy
w Pociunai-Litwa (klasyfikacja drużynowa)
Bartłomiej ŁuczakKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie  (wieloskok)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie(sztafeta 4x100m)
Igor Majcher Ostrowskie Towarzystwo Szachowe 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich
w Trzciance (młodzież-junior młodszy)
Bogusław MałotaAeroklub Ostrowski6.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, Warszawa  -Chrcynno (senior)3.miejsce w Pucharze Polski – Klasyfikacja generalna- Kategoria F4C5. miejsce w Pucharze Polski – Klasyfikacja generalna- Kategoria F4H (senior)
Bartosz NowickiAeroklub Ostrowski7. miejsce Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata
w Czechach (senior) (szybownictwo)1.miejsce w Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata, Przykona (senior)
Radosław OleksyAeroklub Ostrowski2.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Świata w kategorii F4H, Norwegia-Jarlsberg (kategoria drużynowa)3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H, Warszawa – Chrcynno (senior)3.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna (senior)
Bartosz OpielewiczKS STAL LA3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (trójskok)7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x100m)
Marcel PawlakOSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA  3. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski
we Wrocławiu (żak U6)6. miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski
 w Bydgoszczy (żak U6)  
Paweł PiekielnyOstrowskie Towarzystwo Szachowe1.miejsce w VI Indywidualnych Mistrzostwach Świata Niesłyszących Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
w Warszawie3.miejsce w XIX Drużynowych Mistrzostwach Świata Niesłyszących Mężczyzn w Szachach Klasycznych w Warszawie (senior)
Amelia PłócienniczakKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej U18 (sztafeta 4x400m)8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (4x400m MIX)
Jakub PocztaTŻ Ostrovia S.A.3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U213 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U21
Julia PodrucznaKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x100m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x400m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)
Piotr RakKS STAL LA3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4x400m MIX)7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej(sztafeta 4x100m)
Piotr StojanowskiKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x400m)
Olga SzlachtaKS STAL LA5.miejsce w Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie (trójskok)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej(trójskok w dal)1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie  (trójskok)
Sebastian SzostakTŻ Ostrovia S.A.3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U213 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U214 miejsce -Finał Brązowego Kasku
Jakub TuczyńskiKS STAL LA3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)
Julia WojtysiakUKS Piątka2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)
Aleksander WojtasikKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie sztafeta (sztafeta 4x100m)8.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (300m)
Julian WorobiecStowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Leonidas”2.miejsce w Mistrzostwach Polski NO GI JIU JITSU
Patryk WykrotaKS STAL LA2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w Toruniu (200m)4.miejsce Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (200m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (200m)3.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 Poznaniu (100m)3.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (100m)2.miejsce Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (200m)1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)
Kacper ZimniakKS STAL LA2.miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x200m)3.miejsce w Mistrzostwach Polski U 20 w Radomiu(sztafeta 4x100m)5.miejce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu(sztafeta 4x400m)
Nikodem ZimniakKS STAL LA1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie(sztafeta 4x100m)8.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (100m)

Nagrody dla drużyn, trenerów oraz działaczy sportowych:

Drużyny:

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGAŻak/speedrower
Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGAKobiety/speedrower
Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGAMłodzik/speedrower
Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGAJunior/speedrower
Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGAKadet/speedrower
UKS Piątka Ostrów Wielkopolski (Szkoła Podstawowa Nr 5)Młodzieżowa/koszykówka
UKS Piątka Ostrów WielkopolskiMłodzieżowa/koszykówka
UKS OLIMPIJCZYK(Szkoła Podstawowa Nr 1)Koszykówka chłopców

Trenerzy:

Mariusz StaszewskiTŻ Ostrovia S.A.
Kamil BrzozowskiTŻ Ostrovia S.A.
Mateusz JessOstrowskie Stowarzyszenie „OMEGA”
Joanna ZemskaUKS Piątka
Łukasz OlejnikUKS Piątka
Karol SkarżyńskiAEROKLUB OSTROWSKI
Katarzyna WalczakKS STAL LA
Marek WalczakKS STAL LA
Kamila GrzegorowskaKS STAL LA
Michał WalczakKS STAL LA

Działacze sportowi:

Waldemar GórskiTŻ Ostrovia S.A.
Przemysław DomagałaOstrowskie Stowarzyszenie OMEGA
Piotr KucharskiAeroklub Ostrowski
Bartosz KarasińskiBM SLAM STAL




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments