Projekt uczniów ostrowskich szkół, aplikacja „Akademic” okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie Solve For Tomorrow.

Za nami finał III polskiej edycji programu Solve For Tomorrow, który skierowany jest do młodych ludzi chcących zmierzyć się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata w kategoriach: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo oraz integracja. Do tegorocznej edycji programu zgłosiła się rekordowa liczba 252 zespołów, z których do półfinału zakwalifikowano 30 projektów, a w ścisłym finale znalazło się 12 z nich.

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował Mateusz Cieszyński uczący się w zawodzie technik przemysłu mody – lider, pomysłodawca i koordynator projektu konkursowego w kategorii integracja „Akademic”. Mateusz wraz z kolegami z ostrowskiego I LO Mikołajem Zembrzuskim, Piotrem Rakiem i Janem Szydłowskim stworzyli projekt aplikacji dla studentów, która ma im ułatwić skuteczne wyszukanie i dopasowanie mieszkania lub współlokatora.

Projekt „Akademic” okazał się bezkonkurencyjny i głosami jury zajął I miejsce.

Solve for Tomorrow to była niezwykła przygoda, która zostanie z nami na długo. Program ten dał nam możliwość poszerzenia wiedzy z wielu dziedzin, nauczył nas umiejętności współpracy oraz uzmysłowił, jakie są nasze mocne strony. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się dojść aż do finału, gdyż bardzo wierzyliśmy w nasz projekt. Zwycięstwo daje nam wiele motywacji do dalszych działań i rozwijania naszej aplikacji „Akademic” – powiedzieli uczniowie ze zwycięskiej drużyny.

Projekt aplikacji jest odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem braku mieszkań dla studentów, pokoi w akademikach oraz bardzo wysokich kosztów wynajmu. Koszty te dla wielu młodych, zdolnych ludzi często są głównym powodem rezygnacji z dalszej edukacji lub wyboru uczelni czy kierunku studiów nie do końca odpowiadającym ich zainteresowaniom czy pasjom.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments