Ostrowska firma ofiarowała na rzecz szpitala i DPS-u w Psarach zestawy namiotowe

0

Mająca swoją siedzibę w Ostrowie Wielkopolskim firma Lubawa S.A. ofiarowała na rzecz ostrowskiego szpitala, dwa zestawy namiotowe oraz namiot dla Domu Pomocy Społecznej w Psarach. 

Pierwszym namiotem ofiarowanym ostrowskiemu szpitalowi jest stacja służąca do dekontaminacji czyli odkażania karetek, a drugi to system namiotowy przydatny w tzw. segregacji medycznej TRIAGE, umożliwiającej przeprowadzenie wstępnej oceny stanu pacjenta, przed wejściem do budynku szpitala. Montaż namiotów przez pracowników firmy, przy wsparciu strażaków i pracowników szpitala, został ukończony w miniony piątek.

W dniu wczorajszym firma przyłączyła się do wsparcia Domów Pomocy Społecznej ofiarując namiot dla DPS w Psarach, który posłuży pracującym tam wolontariuszom jako baza noclegowa.

Wytwarzane przez ostrowską firmę specjalistyczne namioty na co dzień oferowane są jako wyposażenie dla Straży Pożarnej oraz wojska. W czasie walki z pandemią Covid-19, namioty produkcji Lubawa S.A. są wsparciem infrastruktury większości szpitali i placówek medycznych w naszym kraju.  Przekazane produkty powstały w całości w Polsce, w zakładach Grupy Lubawa w Ostrowie, Grudziądzu i Turku.