Nowa sala sesyjna w Centrum Aktywności Lokalnej może nosić imię tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Z taką inicjatywą wystąpili do prezydent miasta Ostrowa radni Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej.

W dniu 14 stycznia minęła rocznica tragicznych wydarzeń do jakich doszło w Gdańska podczas finału WOŚP, gdy został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Radni Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w nawiązaniu do tych tragicznych wydarzeń – „Mając na uwadze jego tragiczną i bezsensowną śmierć, jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwracamy się do Państwa, aby jako memento przed pokusą przekraczania w sporach politycznych granicy nienawiści i jako przypomnienie, że w pracy samorządowej najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców, nadać Sali Sesyjnej w Ostrowskim Centrum Aktywności Lokalnej imię śp. Pawła Adamowicza oraz uhonorować tam jego postać stosowną tabliczką pamiątkową.”

Radni zwrócili się jednocześnie do prezydent miasta oraz przewodniczącego rady o przygotowanie stosownej uchwały-stanowiska Rady Miejskiej Ostrowa oraz skierowanie jej pod głosowanie na najbliższej sesji. Chcą bowiem, aby była to decyzja zawarta ponad podziałami politycznymi.

Ostateczna decyzja należy do kierownictwa rady, a najbliższa Sesja Rady Miejskiej Ostrowa zaplanowana jest na 29 stycznia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments