Ostrowski basen przygotowuje się na nowy sezon. Wiadomo, kiedy zostanie otwarty

0

Basen Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przygotowuje się na nowy sezon. Niecki przeszły już gruntowne czyszczenie, napuszczana jest woda. Otwarcie zaplanowane zostało pod koniec czerwca.

Przez ostatnie kilka dni obie niecki basenowe były dokładnie czyszczone, a obecnie prowadzone są prace przygotowujące basen do sezonu m.in. napuszczana jest woda do obu niecek, przeprowadzone zostaną także niezbędne badania wody.

– Przed nami kolejny sezon ostrowskiego basenu miejskiego – już czwarty. Każdego roku ogromna liczba korzystających z obiektu utwierdza mnie w przekonaniu, jak wyczekiwana była to inwestycja. W pierwszym sezonie basen odwiedziło blisko 39 tysięcy osób. W kolejnych dwóch było nas jeszcze więcej – w 2018 roku ponad 57.600 osób, a w 2019 roku ponad 58.800 osób. To był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Ten wyczekiwany, pełen atrakcji, nowoczesny obiekt z podgrzewaną wodą od razu przypadł go gustu ostrowianom, a także mieszkańcom okolicznych miejscowości – wspomina Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ze względu na epidemię będzie to sezon wyjątkowy. Ministerstwo Zdrowia opracowało szereg restrykcji sanitarnych koniecznych do właściwego użytkowania basenów, do których tak zarządzający obiektem, jak i jego użytkownicy będą się musieli dostosować, by na basenie było bezpiecznie – to m.in. ograniczenie liczby przebywających na nim osób, dezynfekcja powierzchni wspólnych.

Tegoroczne otwarcie basenu zaplanowane zostało na 27 czerwca.
ŹRÓDŁOUM Ostrów