Rusza 8. edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, w którego pulu jest 1 milion złotych. Wnioski można składać do końca czerwca.

Ostrowski Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy. Ostrowianie mogą zgłosić propozycje własnych zadań, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa.

Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 1 mln złotych i podobnie jak w latach ubiegłych obowiązuje podział na zadania: ogólnomiejskie duże, ogólnomiejskie małe, edukacyjne oraz rewitalizacyjne.

Nie uległ zmianie formularz wniosku, który sprawdził się już w poprzednich edycjach. Osoba zgłaszająca propozycję zadania określa we wniosku tytuł zadania, który powinien być krótki, zwięzły i jasno nawiązywać do rodzaju proponowanego przedsięwzięcia. Kolejnym elementem jest opis zadania obejmujący zakładane cele, rodzaj działań i produkty realizacji zadania oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu.

Zobacz również: Więcej osób może skorzystać z tego świadczenia
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments