Szymon Matyśkiewicz, ostrowski nauczyciel i radny miejski prosi o pomoc w zakupie sprzętu który umożliwiłby naukę zdalną dzieciom w trudnej sytuacji materialnej.

– Dochodzą do mnie niepokojące informacje dotyczące braku możliwości odbywania nauczania zdalnego przez młodych mieszkańców naszego miasta. Powodem tego jest brak komputera czy tabletu. Najczęściej jest to związane z wielodzietnością i trudną sytuacją materialną. Niekiedy rodziny z kilkorgiem dzieci będących na różnych poziomach nauczania mają jedno urządzenie wypożyczone ze szkoły. Uczniowie wówczas nie są w stanie jednocześnie uczestniczyć w lekcjach. Takie dziecko czuje się po prostu gorsze od swoich rówieśników – pisze w mediach społecznościowych Szymon Matyśkiewicz.

Dlatego też jak czytamy dalej – „Jako pedagog, ale przede wszystkim jako człowiek, zwracam się do osób, które mogłyby wesprzeć akcję zakupu potrzebnego sprzętu do nauczania zdalnego dla tych dzieci.”

Na początku pandemii m.in. samorządy dokonały zakupy sprzętu komputerowego, który został wypożyczony niektórym uczniom. Niestety ta pomoc okazała się niewystarczającą, stąd apel Szymona.

Wszystkie chętne osoby, jak i firmy, które chciałyby pomóc proszone są o kontakt prywatny z Szymonem Matyśkiewiczem. Można to zrobić przez jego profil na Facebooku.
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments