Ostrowski policjant st. sierż. Szymon Raźniewski dzielnicowy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski niedawno dowiedział się, że może zostać dawcą szpiku dla chorego. Policjant nie wahał się i już jest po zabiegu. Wzorem st. sierż. Szymona Raźniewskiego zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku!

Szymon zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS, będąc na kursie podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jakiś czas temu dowiedział się, że gdzieś na świecie jest osoba – „genetyczny brat bliźniak”, któremu może uratować życie.

Policjant bez najmniejszego wahania podjął decyzję o oddaniu szpiku i przeszedł szereg szczegółowych badań, po których został zakwalifikowany do zabiegu. Procedura przebiegła bardzo sprawnie, w lipcu tego roku oddał swoje komórki macierzyste. Cały zabieg przeprowadzony został w klinice w Poznaniu i trwał kilka godzin godzin. Po jego zakończeniu dowiedział się, że jego szpik zostanie przekazany dla chorego mężczyzny, który mieszka na innym kontynencie.

Pomimo tego, że interesuje mnie, kim jest ta osoba, czym się zajmuje, czy ma rodzinę, to nie jest to najważniejsze. Ważne, jest to, by wygrała z chorobą i cieszyła się życiem – mówi st. sierż. Szymon Raźniewski, który po 2 latach od chwili oddania komórek macierzystych, będzie mógł za zgodą biorcy poznać jego tożsamość.

Zachęcamy Wszystkich do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku, sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a kiedy znajdzie się osoba potrzebująca, to możemy podarować jej szansę na drugie życie.  Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować w bazie DKMS, daje szansę komuś, kto zmaga się z białaczką.

Zobacz również: Zaginęła 21-latka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments