Ostrowski projekt „Zielona energia w czerwonych autobusach” realizowany przez Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego znalazł się wśród 5 nominowanych do tytułu „Rozwiązanie roku 2018” w ogólnopolskim konkursie Smart City Expert. Finałowy etap to głosowanie Internautów.

System ekologicznej elektromobilności – ładowanie miejskich autobusów elektrycznych własną miejską „zieloną” energią pozytywnie wyróżnia Ostrów Wielkopolski w całym kraju.

– To duże i innowacyjne osiągnięcie, z którego możemy być dumni. Ostrów Wielkopolski wdrożył tego rodzaju nowatorskie przedsięwzięcie jako pierwsze i do tej pory jedyne miasto w Polsce – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Realizacja projektu w 2018 roku objęła włączenie infrastruktury własnej produkcji czystej energii do projektu elektromobilności w ramach współpracy spółek komunalnych wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego: Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego i Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, jako wytwórca ekologicznej energii m.in. z biomasy drzewnej, w ramach przedsięwzięcia wykonał własną sieć dystrybucji „zielonej” energii do bazy miejskich autobusów w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Tam z kolei powstały stacje ładowania „elektryków” ekologiczną energią.

– Ostrowska innowacja ma zintegrowany i wielowymiarowy charakter i dotyczy takich obszarów smart city jak inteligentne zarządzanie, inteligentna mobilność, inteligentne środowisko i inteligentna ekonomia – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

System ekologicznej elektromobilności jest pierwszym elementem projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który został zainicjowany w Ostrowie Wielkopolskim jako aktywna odpowiedź na jedno z największych wyzwań dla przyszłości i rozwoju miast – lokalne bezpieczeństwo i efektywność energetyczna.

Głosować można do 18 lutego br. na stronie internetowej http://smartcity-expert.eu/nominacje-czytelnikow-rozwiazanie-roku-2018/ (głosowanie na dole strony).
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments