Ostrowski Rower Miejski - stacja ośrodek Piaski-Szczygliczka
Ostrowski Rower Miejski - stacja ośrodek Piaski-Szczygliczka

Od 1 marca mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą ponownie skorzystać z rowerów miejskich. Po ubiegłorocznej rozbudowie na początek dostępnych będzie 86 rowerów, w tym rowery familijne typu cargo oraz 10 punktów wypożyczeń. Już wiadomo, że w tym sezonie system czeka kolejna rozbudowa. W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie aż 121 rowerów!

Ostrowski Rower Miejski wystartował w 2017 roku. Początkowo dostępne były dwa punkty wypożyczeń, w ubiegłym sezonie ich liczba wzrosła do 10. W systemie zarejestrowanych jest 2 tysiące użytkowników, a tylko w ubiegłym roku rowery wypożyczono 10 tysięcy razy.

– Rower publiczny to przede wszystkim środek transportu dla mieszkańców. Im więcej dostępnych punktów wypożyczeń, tym system jest bardziej praktyczny. Widać to było w rosnącej liczbie wypożyczeń już w ubiegłym roku po uruchomieniu kolejnych stacji. Jesteśmy przekonani, że dalsza rozbudowa dodatkowo wzmocni popularność Ostrowskiego Roweru Miejskiego – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W kwietniu system zostanie rozbudowany o kolejne stacje.

– Nasze rowery wracają na ulice i ścieżki rowerowe. Przerwa zimowa została wykorzystana na przeglądy techniczne sprawności sprzętu, tak, by mieszkańcy mogli cieszyć się teraz niezawodnym sprzętem rowerowym. System rozwija się w Ostrowie niezwykle dynamicznie. Mamy w mieście już dziesięć stacji, a to przecież nie koniec. Wraz z początkiem kwietnia ruszy stacja na ostrowskim Rynku oraz dwie ulokowane na Centrum Przesiadkowym. To kolejne trzy stacje i dodatkowe trzydzieści pięć rowerów. W sumie dostępnych będzie trzynaście punktów wypożyczeń i aż sto dwadzieścia jeden rowerów – wylicza Beata Klimek, prezydent Miasta.

 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments