Szpital Ostrów Wielkopolski

W jubileuszowej, 15 edycji rankingu przygotowywanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą” ostrowski szpital zajął 2 miejsce w Wielkopolsce. W zestawieniu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w całym kraju ostrowski szpital sklasyfikowany została na 21 pozycji.

Tak o sukcesie ostrowskiego szpitala napisał dzisiaj starosta ostrowski Paweł Rajski: „Konsekwencja popłaca! Dobre informacje z Warszawy! Jestem dumny, że nasz ostrowski szpital zajął drugie miejsce w Wielkopolsce w liczącym się rankingu Rzeczypospolitej, a nagrodę za to odebrał dziś dyrektor D. Bierła. Podziękowania dla Dyrekcji i wszystkich pracowników oraz… radnych. Kiedy rozpoczynaliśmy ambitny proces inwestycji i zmian nie wszyscy na początku wierzyli w końcowy sukces. Ale wszyscy, każdy w swoim zakresie, starał się pomagać, aby tak sie stało! Szpital był bowiem zawsze ponad podziałami i niech tak zostanie! Tak wiem! Jest jeszcze wiele do zrobienia. I w nowym roku będę mógł już przedstawić Państwu kolejne ambitne przedsiwzięcia, bo jednego jestem pewien, że właśnie tego oczekują pacjenci!”

Do tegorocznego rankingu zgłosiło się w tym roku 207 szpitali, w których leczono prawie 60% pacjentów w Polsce.

W całym kraju najlepszy wynik uzyskał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskie, a najlepsze w Wielkopolsce jest Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments