Do szpitala w Ostrowie trafi sprzęt medyczny zakupiony z zebranych pieniędzy podczas 27. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakończył się właśnie 52. Konkurs Ofert WOŚP na zakup sprzętu medycznego.

Do ostrowskiego szpitala trafią dwa urządzenia: CT – tomograf komputerowy 64 rzędowy oraz stacjonarny aparat RTG telekomando.

– Po rekordowym Finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. – 106 mln złotych wydanych na sprzęt medyczny to prawdziwy kosmos! W ten właśnie sposób od samego początku naszej działalności rozliczamy społeczne pieniądze, które w zaufaniu przekazują nam Polacy w czasie styczniowych Finałów.

Orkiestra kupiła w sumie 55 urządzeń medycznych: 15 stacjonarnych aparatów RTG, 9 rezonansów magnetycznych, 13 tomografów komputerowych, 9 kardiomonitorów do pracy w środowisku MRI oraz 9 aparatów do znieczuleń przeznaczonych do pracy w środowisku MRI

Sprzęt ten trafi oprócz Ostrowa Wielkopolskiego również do Poznania, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Przemyśla, Szczecina, Torunia, Łomianek, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Był to pierwszy Konkurs Ofert organizowany w oparciu o wynik 27. Finału WOŚP. Jednocześnie był to największy Konkurs Ofert w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku planowana jest jeszcze jedna tura zakupów, która odbędzie się na jesieni, a która dotyczyć będzie zakupu m.in. mobilnych aparatów RTG, sprzętu endoskopowego dla gastroenterologii, echokardiografów oraz ultrasonografów.
ŹRÓDŁOwosp.org.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments