Podpisana została umowa na dofinansowanie nowej inwestycji związanej z rozbudową instalacji fotowoltaicznej w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.
W ramach projektu planowany jest zakup i montaż nowej instalacji o mocy 108 kW, a całkowity koszt inwestycji zostanie pokryty w 80% z dofinansowania, które wynosi aż 250 tysięcy złotych.
– To ważny krok w stronę większej samowystarczalności energetycznej. Przy rosnącym obciążeniu sieci energetycznych, nowa instalacja nie tylko odciąży system, ale także znacząco obniży nasze rachunki za energię elektryczną – mówi Tomasz Gostomczyk, dyrektor ostrowskiego szpitala.
Zakończenie bieżącej rozbudowy przewidziano na koniec listopada tego roku.
W planach jest rozbudowa infrastruktury fotowoltaicznej w szpitalu. Każdego roku instalacja ma być powiększana o kolejne 100 kW.




















