Ostrowski Żłobek Miejski uzyskał dofinansowanie w ramach resortowego programy rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2019

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. „Maluch+” jest programem rocznym. Na tegoroczny konkurs ofert wpłynęło 362 ofert od jednostek samorządu terytorialnego.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał dofinansowanie wszystkim ofertom złożonym przez gminy zakwalifikowanym przez wojewodów. Ostrowski Żłobek Miejski pozyskał w tym roku kwotę 253 800 zł .

– Z programu „Maluch+” korzystaliśmy już w minionych latach – mówi prezydent Beata Klimek. – To wsparcie, dzięki któremu mogliśmy rozbudować i zmodernizować ostrowski Żłobek Miejski. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest to dla młodych rodziców, zwłaszcza mam, które chcą wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy ze świadomością, że ich pociecha znalazła się pod dobrą opieką.

W minionej kadencji żłobek został rozbudowany, a liczba miejsc została zwiększona z 80 do ponad 300.

 

 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments