zdjęcie poglądowe, fot, pixabay.com

W związku z panująca sytuacją, kolejnymi przypadkami zakażeń koronawirusem produktem, który jest pożądanym przez większość z nas są maseczki ochronne. Niestety jest wielki problem z ich zdobyciem, jednak może się to nie długo zmienić. Przynajmniej w Ostrowie.

Dzięki inicjatywie ostrowian, właścicieli ostrowskich szwalni rozpoczęta rozstała produkcja w Ostrowie, na potrzeby mieszkańców maseczek ochronnych. Będą one dostępne w ostrowskich sklepach. Maseczki będą sprzedawane m.in. w sklepach Grosik w Ostrowie.

Jak informuje nas organizator akcji Ryszard Chmielina – „Są to maseczki wielorazowego użytku, które po użyciu można wyprać. Nie ma potrzeby robienia zapasów, ponieważ towar będzie na bieżąco uzupełniany w sklepach.”

Produkowane w Ostrowie maseczki są produkowane z bawełny, niestety nie posiadają certyfikatów medycznych, gdyż materiał do ich produkcji jest praktycznie nie osiągalny. Nie jest jednak wykluczone, że i takie maseczki już niedługo pojawią się w ostrowskich sklepach.

Specjalne podziękowania wystosował Ryszard Chmielina, który rozpoczął akcję rozmów z właścicielami szwalni odnośnie zmian produkcji – „Chciałbym serdecznie podziękować właścicielom szwalni, za odzew na mój apel, w sprawie produkcji maseczek ochronnych dla mieszkańców. Od tygodnia pierwsze zakłady rozpoczęły produkcję. Od jutra pierwsze maseczki, szyte w lokalnych ostrowskich firmach trafią do ostrowskich sklepów. Bardzo dziękuję wszystkim za ciężką pracę 24h. Trzymajcie się w zdrowiu.”

Dzięki temu, że szwalnie przestawiają produkcję, pracę ma zapewnione prawie 200 osób z ostrowskich zakładów.