III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zajęło I miejsce w tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Solidarna Szkoła” niosącej pomoc swoim rówieśnikom, przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja.

W tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu „Solidarna Szkoła 2023″ wzięło udział 97 szkół z całej Polski, które zebrały łącznie 454 268 zł w ramach Stypendiów św. Mikołaja, co umożliwiło ufundowanie 341 stypendiów dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zajęło I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w średnich i dużych miastach z zebraną kwotą 12 316 zł i 9 stypendiami św. Mikołaja. W zamian szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Solidarnej Szkoły oraz nagrodę główną w kwocie 5 000 zł na stypendia uczniowskie.

Laureaci odebrali nagrody w pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie podczas uroczystej Gali Fundacji Świętego Mikołaja.

– Dziękuję naszej delegacji za godne reprezentowanie szkoły, wszystkim wolontariuszom, rodzicom oraz naszym sponsorom i przyjaciołom III LO za zaangażowanie w zeszłoroczne zbiórki. Mam nadzieję, że za rok również okaże się, że nasza solidarność wyróżnia się wśród szkół w Polsce – mówi Przemysław Zimniak, dyrektor szkoły.

Stypendia św. Mikołaja to ogólnopolski program prowadzony we współpracy ze szkołami, poprzez który wspierany jest rozwój pasji i talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

Zobacz również: Ostrowscy nauczyciele z awansami zawodowymi

Zobacz również: W Ostrowie powstaje Sklep Społeczny. Ma być taniej niż w marketach, ale nie każdy zrobi zakupy
ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments