Pomimo decyzji Rady Ministrów o otwarciu placów zabaw i siłowni zewnętrznych ostrowskie atrakcje są na razie zamknięte. Nie ma obecnie zgody Sanepidu na otwarcie tych obiektów.

W Ostrowie place zabaw czy siłownie zewnętrzne pozostają nadal zamknięte i nie można z nich korzystać. Powodem tego jest brak odpowiednich wytycznych w zakresie rygoru sanitarnego na tych obiektach.

29 maja 2020 roku weszło w życie Rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące m.in. otwarcia placów zabaw i siłowni zewnętrznych w ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Główny Inspektorat Sanitarny nadal nie opublikował jednak wytycznych, które określą, na jakich zasadach obiekty te mają obecnie funkcjonować – czekamy zatem na konkretne zalecenia. Bez tych wytycznych NIE MAMY ZGODY ze strony Sanepidu na otwarcie obiektów – informuje Beata Klimek, prezydent miasta.

Władze Ostrowa informują, że są w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Ostrowie Wielkopolskim i jeśli tylko pojawi się taka możliwość, zostaną one otwarte i udostępnione dzieciom i ich rodzicom.

Zobacz również: Tak wyglądają ostrowskie „Jordanki” po modernizacji /zdjęcia/