Wielkopolscy policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzenia naszych danych logowania do Facebooka.

– W Internecie pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające mężczyznę, który miał zabić psa. Apel o udostępnienie tej informacji pochodzi najprawdopodobniej z kont, które już wcześniej zostały przejęte przez przestępców.Żeby obejrzeć video należy zweryfikować swój wiek. Wchodząc przez podany link i logując się na swoje konto, tak naprawdę podajemy swoje dane oszustom. Dzięki temu mogą oni przejąć nasze konto i rozsyłać do naszych znajomych np. prośbę o kody BLIK – apelują o rozsądek policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu.

Naszą czujność powinny wzbudzić również udostępniane informacje o porwaniach, drastycznych filmach, gdzie aby uzyskać do nich dostęp należy wpisać przesłany kod sms, czy tak jak w powyższym przykładzie zalogować się na nieznanej nam stronie.

Zwracajmy również uwagę na adres strony, na której mają pojawić się tego typu informacje. Często są do domeny z dziwnymi nazwami czy takie o których nigdy nie słyszeliśmy. Są ono zakładane tylko po to aby wyłudzić nasze dane.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments