Trwa okres zakupów przedświątecznych i wyprzedaży oraz promocji. Przestępcy tez nie próżnują i docierają do nas sygnały o zwiększeniu ilości rozsyłanych sms-ów dotyczących niezbędnych dopłat do wysyłanych do nas przesyłek, czy też konieczności poniesienia opłat celnych.

Z uwagi, że wielu z nas korzysta z różnego rodzaju kurierów, tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że damy się oszukać.

Ostrzeżenia publikują też poszczególne komendy Policji oraz CERT Polska – „Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami o rzekomym braku adresu niezbędnego do dostarczenia paczki. Oszuści wykorzystują wizerunek Poczta Polska i InPost – Paczkomat, Kurier. W wiadomości jest umieszczony link do fałszywej strony, a celem przestępców jest przechwycenie danych karty płatniczej i w efekcie – kradzież Waszych pieniędzy”.

Uważajmy na takie wiadomości, które przekierowują nas na strony łudząco przypominające strony kurierów, czy banków ale faktycznie mające inne adresy.

Zobacz również: Czas promocji i wyprzedaży to okres żniw dla przestępców
ŹRÓDŁOCERT
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Ja dostałem w tygodniu takiego esemesa inpost. Dobrze ze nie podałem numer karty kredytowej. Pierwszy raz taki esemes spap