fot: policja.pl

Oszuści próbują nowej metody na wyłudzenie naszych danych oraz kradzieży pieniędzy. Podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia tworząc fałszywą stronę internetową, gdzie sugerowali wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa.

Jednym z zagrożeń przy pandemii koronawirusa jest wyłudzanie informacji i fałszywe strony, do których przed weekendem dołączyła spreparowana witryna Ministerstwa Zdrowia, gdzie oszuści informowali o możliwości wsparcia żywieniowego „Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z epidemią Koronawirusa.

Żeby je otrzymać trzeba było potwierdzić swoje dane Profilem Zaufanym i bankowość internetową. To jednak zwykłe oszustwo, gdzie po raz kolejni ktoś wykorzystując strach przed koronawirusem chce wyłudzić nasze dane oraz pieniądze z naszych rachunków bankowych.

W chwili pisania niniejszego tekstu, opisywana strona nie jest już aktywna, jednak może lub już pojawiły się nowe strony, w ramach której oszuści próbują uzyskać dane od kolejnych osób.

fot: policja.pl

Pamiętajmy o ostrożności podczas logowania do systemów bankowości elektronicznej. Niestety zwiększyła się liczby ataków i wielu oszustów chce wykorzystać strach przed koronawirusem, by uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych, a w konsekwencji kradzieży naszych oszczędności.

Warto udostępnić niniejszą informacje o tej metodzie znajomym, by utrudnić życie złodziejom i pamiętać o innych metodach o których już pisaliśmy na naszym portalu Uwaga! Dostałeś taki SMS? Duży bank ostrzega oraz Kolejni oszuści w akcji. Próbują wyłudzić pieniądze za szczepionkę na koronawirusa. Policja zwraca uwagę na FakeNews-y!