W sobotę, 23 listopada w Boczkowie miała miejsce uroczystość z okazji zakończenia dwóch zadań – remontu drogi powiatowej relacji Gniazdów-Boczków oraz budowy Otwartej Strefy Aktywności.

Spotkanie rozpoczęto od przecięcia wstęgi na drodze. Remont drogi polegał na położeniu nowej nawierzchni na odcinku o długości około kilometra od zjazdu z wiaduktu w kierunku Boczkowa. Samorząd Nowych Skalmierzyc wsparł inwestycję kwotą 100.000,00 zł, a na całość powiat ostrowski przeznaczył w sumie 360.000,00 zł.

Tego dnia oddano również do użytku Otwartą Strefę Aktywności (podobne powstały w Kurowie oraz na stadionie w Nowych Skalmierzycach). Na ten cel gminny samorząd otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 49.998,00 zł, a łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 101.334,74 zł (dotacja na trzy OSA z ministerstwa to blisko 125 tysięcy zł).

W ramach zadania zostały zamontowane urządzenia: wioślarz, twister siedzący, wyciąg górny, drabinka, wahadło, rowerek, stół do gry w szachy i chińczyka, piłkarzyki, zestaw sprawnościowy, bujak podwójny oraz huśtawka typu ważka. Postawiono również stojak na rowery, ławki a także nasadzono krzewy.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments