We wtorek, 5 listopada w Śliwnikach miało miejsce oficjalne oddanie wyremontowanej w roku bieżącym drogi łączącej wieś z Nowymi Skalmierzycami – ulicy Jabłonkowej.

Wiem, jak ważna nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale i pozostałych użytkowników dróg, jest odpowiednia infrastruktura, dlatego cieszę się, że efektem prac jest nie tylko nowy asfalt, ale i ciąg przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Modernizacja nie byłaby możliwa bez środków pieniężnych z zewnątrz – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Na przedsięwzięcie samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 375.771,00 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt zadania wyniósł 751.839,73 zł.

Przedmiotowa ulica zyskała nie tylko nową nawierzchnię asfaltową na długości 745 m oraz poszerzenie jezdni do 5 m, ale także jednokierunkowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra. Ponadto na całej długości modernizowanego odcinka pobudowano 15 studzienek ściekowych wraz z przykanalikami prowadzącymi do przydrożnego rowu.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments