Stadion Miejsko-Gminny w Nowych Skalmierzycach z każdym kolejnym realizowanym tam zadaniem staje się coraz bardziej funkcjonalny i otwarty nie tylko dla osób grających w piłkę nożną. W listopadzie do użytku mieszkańców zostały oddane Otwarta Strefa Aktywności oraz wiata edukacji ekologicznej.

OSA to dwuletni rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowej związany z budową Otwartych Stref Aktywności – przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych miejsc rekreacji i aktywności ruchowej, mających sprzyjać integracji mieszkańców oraz spędzaniu czasu wolnego w sposób czynny. W ramach zadania od strony wejścia na stadion, tuż obok hali sportowej zostały zamontowane urządzenia: wyciąg górny, rowerek, wioślarz, twister siedzący, wahadło, drabinka, stół do gry w szachy i chińczyka oraz piłkarzyki integracyjne (przystosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Na ten cel z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 24.986,00 zł, a łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 51.206,71 zł. Podobne Otwarte Strefy Aktywności powstały również w Kurowie i Boczkowie (łączna dotacja z ministerstwa to blisko 125 tysięcy złotych).

Natomiast po drugiej stronie stadionu, naprzeciw boiska treningowego powstała wiata edukacji ekologicznej, na budowę której samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 32.841,00 zł. Wiata o wymiarach 4×7 m będzie służyła nie tylko mieszkańcom, ale i uczniom i ich nauczycielom, którzy będą mogli prowadzić tam zajęcia. Jej ściany zostały wyposażone w tablicę do pisania oraz ruchome elementy edukacyjne, takie jak koło, labirynt wiedzy czy układanka. Tematyka urządzeń dotyczy m.in. pszczół, drzew czy kaczek.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments