Otwarta została zmodernizowana droga powiatowa

0

Otwarta została po modernizacji obejmująca w sumie 4 km droga powiatowa Strzegowa – Gostyczyna. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Ostrowski przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Przypomnijmy, że I etap trasy Strzegowa – Gostyczyna prowadzący od innej drogi powiatowej Skalmierzyce – Rososzyca do świetlicy w Strzegowie został wykonany w ubiegłym roku. Odcinek liczył 2,250 km i kosztował w sumie 2.763.264 zł. Na to zadanie Powiat Ostrowski przeznaczył 749.737 zł i w partnerstwie z samorządem GiM Nowe Skalmierzyce, który dołożył 349.938 zł, pozyskał wsparcie w wysokości 1.663.560 zł. ze środków, którymi dysponuje Wojewoda.

II etap modernizacji drogi Strzegowa – Gostyczyna zrealizowano w tym roku. Odcinek wiodący od świetlicy w Strzegowie do Gostyczyny liczył 1,965 km i pochłonął 2.342.047 zł. Na ten cel Powiat Ostrowski zabezpieczył środki własne na poziomie 855.000 zł, wsparcie z Gminy Nowe Skalmierzyce w kwocie 400.000 zł i ponownie otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem w kwocie 1.087.047 zł.

– Wczoraj symbolicznie przecięto wstęgę kończąc tym samym jedną z największych inwestycji drogowych naszego powiatu w tym roku – informuje Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. – Za ok. 5 mln zł wybudowano ponad 4 km nowej drogi i co szczególnie cieszy wraz z nową ścieżką rowerową oraz podziemną infrastrukturą kanalizacyjną.

W ramach modernizacji jezdnię poszerzono, wykonano nową nawierzchnię oraz ścieżkę pieszo-rowerową. Znaczną część kosztów pochłonął system odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej i rowów odprowadzających.

Zobacz również: Młodzież zebrała blisko 5 ton odpadów!
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments