W sobotę, 5 października, w Galerii 33 odbyły się dwa wernisaże malarskie. Do 13 października będziemy mogli oglądać obrazy Iwony Ashaolu „Olabisi” oraz Małgorzaty Lazarek.

W ramach wystawy „Do”- „as Sol LeWitt wrote to Ewa Hesse” Iwona Ashaolu „Olabisi” zaprezentowała prace, które powstały w ciągu ostatniego roku.

Od jakiegoś czasu posługuję się imieniem Olabisi, podpisuję nim niektóre moje obrazy – mówi Iwona Ashaolu „Olabisi”. – Imię to otrzymałam od mojej afrykańskiej rodziny i oznacza – „wzbogaciliśmy się”. Chciałabym, by moje malarstwo obok odkrywczej i estetycznej, pełniło również rolę wzbogacającą. Razem z Małgorzatą Lazarek malarką z Katowic, rok temu ustaliłyśmy termin naszych wystaw na jesień 2019 roku. Małgosia malarz na cały etat żongluje cyklami obrazów, ja.. „zrobiłam to”. I takim tytułem w angielskim oryginale: „Do”- „as Sol LeWit say to Ewa Hesse” opatrzyłam moją wystawę.

W ramach wystawy „Tam nie ma nikogo” do 13 października w Galerii 33 można oglądać obrazy Małgorzaty Lazarek absolwentki Krakowskiej ASP Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom obroniła w roku 1987 w pracowni prof. Jacka Rykały malarstwo i pracowni grafiki Tomasza Jury, promotor prof. Zbigniew Pieczykolan – rysunek, film. Zdobyła nagrodę główną na Biennale Rysunku Studenckiego. Pracowała jako nauczyciel w Liceum Plastycznym, była grafikiem w SUPER EXPRESIE, rysowała dla wielu gazet i czasopism. Otrzymała wiele nagród w konkursach w Polsce i za granicą – jest dwunastokrotną laureatką MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY RYSUNKU SATYRYCZNEGO „SATYRYKON” w Legnicy, i wielu innych konkursach satyrycznych. Za ilustracje do wierszy Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę, a jej obraz olejny był „Obrazem Roku 2008″, rok później inny zdobył wyróżnienie w konkursie ZPAP/ o Katowice. W roku 2013 otrzymała Grand Prix Satyrykonu i Nagrodę – „Piękniejsza Polska” – była jedyną wyróżnioną kobietą. Uprawia malarstwo, rysunek i ilustracje.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments