Dzisiaj oficjalnie otwarty został zmodernizowany kompleks sportowy przy Zespole Szkół Transportowo Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kantaka.

– Można powiedzieć, że stało się i że kolejne, ostatnie już boisko przy szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski doczekało się wielkiego finału – mówi Paweł Rajski, Starosta ostrowski. – Tym co wyróżnia zmodernizowany obiekt sportowy przy ZSTE jest pierwszy w regionie profesjonalny „tor ninja” zestaw urządzeń do uprawiania Kalisteniki i Street Workoutu.

Otwarte dzisiaj elementy sportowe to pierwszy etap modernizacji całej szkoły. W ramach prac wymieniona została sztuczna trwa oraz wymienione zostały urządzenia sportowe na boisku piłkarskim, dokonano renowacji nawierzchni oraz wymieniono urządzenia na boisku do koszykówki i siatkówki.

Zamontowano nowe urządzenia sportowe do ćwiczeń udoskonalających sprawność fizyczną m.in przeszkody typu OCR, klatkę OCR. Wybudowano nową bieżnię 60 metrową oraz ścieżkę biegową wokół obu boisk. Powstało nowe stanowisko do skoku w dal oraz do rzutu kulą.

Wykonano oświetlenie na obu boiskach oraz wymieniono opłotowanie boisk oraz całego kompleksu sportowego. Zakres prac obejmował również odwodnienie terenu, czy też przesadzenie niektórych drzew.

Koszt wykonania oddanych dzisiaj boisk, urządzeń wyniósł ok. 2,3 mln. złotych, które pochodziły z funduszy rządowych oraz powiatowych.

Podczas dzisiejszego otwarcia swoje umiejętności oraz to jakie ćwiczenia można wykonywać na poszczególnych przyrządach zaprezentowała ostrowska grupa Street Workout. Wszystkie ćwiczenia zgromadzonym wyjaśniał ostrowianin, Dawid Adamczak który został Mistrzem Świata podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Kalistenice i Street Workout, które odbyły się w Rydze na Łotwie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments