W Nowych Skalmierzycach w hali stadionu miejsko-gminnego odbyła się 84. akcja poboru krwi, podczas której zebrano aż 26,5 litra krwi.

Nigdy nie wahaj się pomagać, kiedyś Ty możesz potrzebować pomocy – między innymi tymi słowami na swoim profilu facebookowym prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Nowych Skalmierzycach Henryk Olejnik dziękował uczestnikom i darczyńcom 84. akcji poboru krwi, która odbyła się w hali stadionu miejsko-gminnego.

Ta edycja wyglądała zgoła inaczej – w związku z obostrzeniami związanymi z gromadzeniem się, zakrywaniem twarzy, itd. krwiodawcy zobowiązani byli do wcześniejszego, telefonicznego zgłoszenia udziału w akcji. Ale i to nie przeszkodziło zebrać aż 26,5 litra krwi, co w czasie trwającej pandemii jest bardzo dobrym wynikiem.

Chęć podzielenia się bezcennym dobrem wykazały 73 osoby, a po weryfikacji dokonanej przez kaliskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa ostatecznie dokonało tego 59 osób (w tym 19 kobiet i 40 mężczyzn).

Kolejna akcja poboru krwi organizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi w Nowych Skalmierzycach odbędzie się 27 czerwca, a już 16 maja organizowana jest akcja przez Klub HDK PCK „Warto Żyć dla Kogoś” w Przygodzicach.

Niestety, jak informuje kaliskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa – „Pilnie!!! Bardzo potrzebujemy wszystkich składników krwi.” Zapasy wszystkich grup krwi są na bardzo niskim lub niskim poziomie.

Krew można oddawać w RCKiK w Kaliszu, w oddzałach terenowych w Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Krotoszynie i Koninie.
ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka