zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.,com

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy planuje pozyskać środki finansowe, które mają zostać przeznaczone m.in. na zakup węgla i pozostałych paliw, takich jak gaz czy biomasa.

Dzisiaj władze miasta oraz spółki OZC poinformowały o wprowadzanych oszczędnościach, które mają być odpowiedzią na drastyczne ceny energii. Między innymi ograniczono moc oświetlenia ulicznego i drogowego. Dodatkowo jak poinformowano dzisiaj „przygotowane przez OZC taryfy na kolejny sezon grzewczy – przewidują kilkustopniowe obniżenie temperatury w nocy. Mówimy tu zarówno o takich obiektach, jak szkoły, przedszkola, żłobki, urzędy, jak i o mieszkaniach odbiorców indywidualnych.

Ponadto jak poinformowała prezydent miasta Beata Klimek – „aby nie pozostawić bez ciepła mieszkańców, którzy korzystają z miejskiej sieci OZC – podejmujemy interwencję  w formie udzielenia przez miasto poręczenia dla OZC S.A. w wysokości 10 mln 838 tys. zł głównie na zakup węgla i pozostałych paliw, takich jak gaz czy biomasa. Stosowny projekt zostanie dzisiaj przekazany radnym do zaopiniowania. Decyzji w tym zakresie spodziewany się 14 września podczas najbliższej Sesji Rady Miejskiej.

Jak poinformował Marek Karolczak prezes CRK spółka OZC od sierpnia do końca roku, żeby zabezpieczyć ciepło systemowe dla mieszkańców spółka musi ponieść koszty na poziomie około 54 mln złotych, natomiast planowane przychody patrząc na nową taryfę, które obowiązuje od początku września, jest to kwota 40,8 mln zł.

– Spółce braknie do końca roku około 13,5 mln zł. W związku z tym prowadzimy rozmowy z bankiem BGK, który zaoferował współpracę pod względem takim, żeby była możliwość pozyskania środków na przetrwanie w tym trudnym okresie i utrzymania płynności finansowej spółki – mówi Marek Karolczak.

Dodatkowo jak zaznaczyła prezydent miasta „wcześniej  wsparcia finansowego Ostrowskiemu Zakładowi Ciepłowniczemu w wysokości 5 milionów zł udzieliło już Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.” O przedmiotowym wsparciu już pisaliśmy, gdyż wcześniej OZC wypłacił na przestrzeni kilku lat dywidendę w kwocie niemal 14 mln, a następnie CRK udzieliło pożyczki OZC w kwocie 5 mln zł. Więcej na ten temat>>

Zobacz również: Nowe taryfy OZC za ciepło
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Duże pieniądze na park dla piesków . ,Może było te pieniądze przeznaczyć do OZC

Rząd PiSu jest poprostu niepoważny
Gdzie dofinansowanie dla zwykłego mieszkania ogrzewanego przez OZC ???
Dajcie jak kazdemu 3000 zł na mieszkanie tak dajecie na węgiel więc trzemu zwykły obywatel co jest podłączony do tej sieci płaci 145% więcej
Kpina rządu ale oki nie będziemy płacić czynszów i wtedy ozc padnie he 😀🤓😍

Słyszałem że niby dla OZC a teraz niby kredyt na zakup czegoś co jest kupione czy na nagrody a mieszkańcy przecież spłaca to w rachunkach …

To te tony węgla które przyjeżdżają do weglozbytu i są magazynowane dla kogo są??? Pięć sześć transportów tygodniowo jeden rzucony dla zwykłych kowalskich a reszta 🤔

Taka mala prosba: Czy miasto mogloby zatrudniac do spolek specjalistow, ktorzy sie znaja na zarzadzaniu i sa pod tym katem doswiadczeni i wyksztalceni? Albo chociaz wyciagac minimalne konsekwencje w stosunku do doprowadzonej chocby w OZC sytuacji?

Serio caly zarzad nie zostal jeszcze wy****** na zbity pysk? po pierwsze za opoznienia w kupowaniu praw do emisji i placeniu za nie horrrrrendalnych kwot!!! po drugie, jesli w tym roku ktos we wrzesniu nie ma opalu zapewnionego na zime to sorry, ale jest debilem (albo bogaczem i kupuje w markecie w workach i mu to zwisa). Czyli ktos taki kieruje i decyduje o cieple dla tysiecy mieszkancow? co oni robili od lutego ja sie pytam???? Gratulacje Pani Prezydent w koncu Ostrowianie zaplaca. Czy my mieszkancy mamy wtargnac do OZC i zadac dymisji zarzadu?????!!!??!?!?!!?!?! Znajdzie sie ktos kto potrafi zarzadzac i polepszac sytuacje ekonomiczna mieszkancow, czy walic to i licza sie tylko igrzyska dla gawiedzi?