fot: Autorstwa Sławomir Milejski - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52690060

Pod koniec sierpnia nastąpiły zmiany właścicielskie Pałacu Myśliwskiego w Mojej Woli w gminie Sośnie. Dzisiaj poinformowano o planach właściciela w dotyczących tego wspaniałego obiektu.

Jak poinformowano na profilu Ratujmy pałac myśliwski w Mojej Woli – „Dzisiejsza wizyta Pana Jerzego Gregorczyka – nowego właściciela pałacu w Mojej Woli – podtrzymała towarzyszący nam entuzjazm”.

Poinformowano również o najważniejszych ustaleniach z właścicielem:

„Pierwsze prace mające na celu zabezpieczenie połaci dachowej, otworów okiennych oraz naprawę rynien, planowane są jeszcze przed zimą 2021 r. (…)
Poszukiwany jest stały gospodarz dla pałacu. Prace planowane przez obecnego właściciela mają w pierwszej kolejności wyeliminować dalsze pogarszanie stanu obiektu, zapobiec aktom wandalizmu oraz przygotować go do przekazania/odsprzedania odpowiedniej osobie/instytucji.
(…)Przede wszystkim pałac ma służyć społeczeństwu i być dostępny dla turystów dlatego najchętniej przekazałby go w ręce stowarzyszenia, zakonu, wspólnoty, które poprowadziłyby dom spokojnej starości czy ośrodek wspierający osoby niepełnosprawne. Jak sam mówi rezydencja nie jest mu potrzebna a istniejący projekt zagospodarowania pod kątem centrum konferencyjno-biznesowego nie jest dobrym pomysłem.”

Na profilu facebookowym Ratujmy pałac myśliwski w Mojej Woli zaapelowano również – „W tym miejscu zwracam się z apelem do całej naszej społeczności o pomoc w znalezieniu lokalnego wykonawcy wyżej wymienionych prac. Jeśli macie wśród znajomych dekarza, stolarza lub innego specjalistę lub sami jesteście gotowi pomóc to zachęcam do kontaktu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments