fot: Autorstwa Sławomir Milejski - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52690060

Nastąpiły zmiany właścicielskie Pałacu Myśliwskiego w Mojej Woli w gminie Sośnie, które mamy nadzieje powinny spowodować, że ten unikatowy obiekt odzyska dawny wygląd.

Pałac w Mojej Woli został wzniesiony został w roku 1852 i jest on jednym z prawdopodobnie tylko dwóch w Europie pałaców, których elewacja jest wyłożona korą z dębu korkowego uzupełnioną korą dębów rodzimych. Pałac oraz park został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa wielkopolskiego, jednak przez wiele lat był opuszczony, nie prowadzono niezbędnych prac zabezpieczających.

Teraz po zmianach właścicielskich jak mają nadzieje osoby walczące od wielu lat o jego uratowanie istnieje szansa na zmiany obecnego stanu rzeczy.

– Wpis w księdze wieczystej przypieczętował zmianę właściciela. Dokładnie 15 minut temu odbyliśmy pierwszą, telefoniczną rozmowę, która wzbudziła wiele optymizmu co do przyszłości pałacu. Trudno na tym etapie pisać o szczegółach ale uwierzcie. Jest dobrze! – czytamy na profilu Ratujmy pałac myśliwski w Mojej Woli.

Teraz pozostaje nam czekać, czy ten piękny obiekt zostanie odpowiednio odrestaurowany i zagospodarowany.

Kilka zdjęć autorstwa Piotra Lepki, ostrowskiego radnego miejskiego. Zdjęcia z 2010 roku.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

To tylko czekać na zmiany, oczywiście na lepsze