Sezon na ogrzewanie naszych domów się zakończył, jednak nadal wiele osób podgrzewa wodę. Niestety zdarzają się osoby, które palą niedozwolonymi rzeczami i tym samym zatruwają najbliższych.

W dniu 15 czerwca na terenie jednej z posesji przy ulicy Chłapowskiego w Ostrowie Wielkopolskim właściciel postanowił rozpalić w piecu używając do tego pocięte płyty meblowe. Strażnicy Miejscy przeprowadzili czynności kontrolne, które w takim przypadku zakończyły się mandatem karnym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Należy przypomnieć również, że zgodnie z zapisami Uchwały Nr XXXIX/941/17 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 18 grudnia 2017 r. użytkowanie starych kotłów bezklasowych tzw. ”kopciuchów” niespełniających minimalnych poziomów sprawności energetycznej i określonych norm emisji zanieczyszczeń jest możliwy tylko do końca 2023 roku. Po tym terminie piece tego typu muszą zostać wyłączone z dalszego użytkowania.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Czepiacie się. Niech sobie pali byle czym i powoduje nowotwory u sąsiadów ale przynajmniej nie śmierdzi w autobusie bo się ciepłą wodą z węgla umyli.
Wielu Polaków jest mentalnie w poprzednim wieku.