fot: UM Ostrów

Parking przy ulica Staszica jest już gotowy. W ramach modernizacji położono nową nawierzchnie, odwodnienie, chodnik i wymalowane miejsca parkingowe, w tym także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

– Parking przy ulicy Staszica jest nie do poznania. Plac przez lata był niezwykle mocno eksploatowany. Odzwierciedlał to dokładnie zły stan jego nawierzchni. Potrzebę remontu tego miejsca wskazywali często mieszkańcy tej części miasta, ale również inni ostrowianie parkujący w tym miejscu podczas wizyty w centrum. Teraz mamy tu zmodernizowany plac z odwodnieniem i wymalowanymi miejscami parkingowymi  – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Zakres prac w ramach inwestycji objął sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonano ścieki poprawiające odwodnienie nawierzchni parkingu, które podłączone zostały do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem zadania była nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych – wszystkie zastosowane tu spadki nie przekraczają wartości określonych przepisami, tak, by osoby niepełnosprawne mogły się w tym miejscu swobodnie poruszać. Dodatkowo, dwa miejsca parkingowe dedykowane są właśnie im.

Wartość prac to 113 589,22 złotych.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments