Podczas odbywających się w Raciborzu Mistrzostw Polski U20 zawodnik KS Stal LA Patryk Wykrota zwyciężył i zdobył złoty medal w biegu na 200m uzyskując czas 21.52s.

 

Dla Patryka jest to już 6 medal Mistrzostw Polski, a dzięki świetnym występom w tym sezonie został powołany do kadry narodowej. Już od najbliższego poniedziałku rozpocznie zgrupowanie w Spale przed Mistrzostwami Europy U20 w Boras.

Przeczytaj również: Natalia Benedykcińska Mistrzynią Polski

Podczas Mistrzostw ostrowska sztafeta 4x100m, która pobiegła w składzie Piotr Stempniak, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński oraz Robert Gaweł zdobyła srebrny medal i pobiła rekordem Ostrowa podczas Mistrzostw Polski U20. Złoto przegraliśmy o 7 tysięcznych sekundy, a czas naszej sztafety to 42.28s.

fot: FB KS Stal LA Ostrów

Piotr Stempniak, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński oraz Robert Gaweł rywalizowali jeszcze w biegu rozstawnym 4x400m plasując się na VII miejscu z czasem 3.27.48.

Ola Losy świetnie zaprezentowała się w biegu eliminacyjnym na dystansie 400ppł bijąc rekord życiowy 64,16s, niestety dało jej to 9 miejsce. W Finale B biegnąc bardzo dobrze pierwsze 200m niestety potknęła się na 5 płotku i nie ukończyła rywalizacji zajmując ostatecznie 16 miejsce.

Nie udało się ukończyć rywalizacji również dziewczynom ze sztafety 4x100m w składzie Hania Grzelak, Ola Losy, Olga Kalina oraz Natalia Benedykcińska. Nasze zawodniczki zgubiły pałeczkę na ostatniej zmianie.

W sumie na Mistrzostwach Polski U20 zawodnicy KS Stal LA zdobyli 3 medale (2 złote i 1 srebrny) zajmując w klasyfikacji medalowej 5 miejsce. Zdobyli również 51 punktów we współzawodnictwie sportowym.
ŹRÓDŁOFB KS Stal LA Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments