Paweł Rajski Starosta Ostrowski
Paweł Rajski, Starosta Ostrowski

Podczas dzisiejszej pierwszej sesji Rady Powiatu VI kadencji, Paweł Rajski został po raz trzeci wybrany na starostę ostrowskiego. Zagłosowało na niego 24 radnych, a 3 głosy były nieważne.

W poniedziałek, 19 listopada, odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu VI kadencji. Radni złożyli na jej początku ślubowanie.

W trakcie sesji przekazana została informacja, że Paweł Rajski, Dariusz Berek, Marek Ewiak, Andrzej Knopiński, Andrzej Leraczyk, Maria Tomaszewska wystosowali pismo do władz Regionu PO o zawieszeniu swojego członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Pełna treść przekazanej informacji.

 

Na stanowisko starosty ostrowskiego zgłoszona została tylko jedna kandydatura – Pawła Rajskiego, którą poparło 24 radnych. 3 oddane głosy były nie ważne.

Moment ogłoszenia wyników głosowania:

Wicestarostą został ponownie Roman Pacholczyk. Zmiany zaszły w zarządzie powiatu do którego wybrano Marię Tomaszewską, Dorotę Hurną, oraz Arkadiusza Wojtczaka.

Zmiana nastąpiła również na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego. Dzisiaj wybrany na nie został radny Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Walkowski, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Leraczyka. Zagłosowało na niego 23 radnych.

Piotr Walkowski

Nie zaszły zmiany na stanowiskach wiceprzewodniczących rady powiatu ostrowskiego. Ponownie wybrani zostali na nie Karolina Dera-Szymańska oraz Grzegorz Finke.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments