Szpital Ostrów Wielkopolski

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przekaże 300 tys. zł, które pozwolą na realizację najpilniejszych potrzeb ostrowskiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. PGNiG od wielu lat prowadzi działalność w regionie.

– W tych trudnych okolicznościach musimy sobie pomagać. To nie tylko przejaw naszej społecznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi. Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG. Dlatego postanowiliśmy przekazać wsparcie finansowe i sprzęt medyczny najbardziej potrzebującym placówkom medycznym z bliskich nam obszarów Polski. Sprawdziliśmy najpilniejsze potrzeby tych szpitali i dostosowaliśmy do nich formę naszego wsparcia – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG. – W ten sposób pragniemy również okazać wdzięczność personelowi medycznemu szpitali, który z narażeniem własnego zdrowia ratuje chorych – dodał. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim otrzyma od Fundacji wsparcie finansowe w wysokości 300 tys. zł, które zostanie przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie, m.in. specjalistycznych łóżek do intensywnej terapii, kardiomonitorów, respiratorów i pomp infuzyjnych. PGNiG od lat prowadzi działalność w regionie, w okolicy działają kopalnie gazu ziemnego, a w pobliskim Odolanowie funkcjonuje Oddział PGNiG znany m.in. z produkcji helu i skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Na wsparcie szpitali w walce z epidemią koronawirusa w regionach, w których PGNiG prowadzi działalność, firma przeznaczyła do tej pory 1,5 mln zł. Poza ostrowskim szpitalem pomoc uzyskały, bądź w najbliższym czasie uzyskają, placówki medyczne z Warszawy, Zielonej Góry i Sanoka.

Mamy nadzieję, że ratujący ludzkie życie sprzęt medyczny i nasza pomoc finansowa będą pomocne w walce ze skutkami rozprzestrzeniającej się pandemii i przyczynią się do szybkiego powrotu do zdrowia osób zmagających się obecnie z chorobą – powiedział Zbigniew Chmiel, Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Jednocześnie PGNiG ciągle monitoruje sytuację w kraju i odpowiada na pilne potrzeby związane z walką z pandemią, oferując pomoc w działaniach mających na celu jak najszybsze zwalczenie jej skutków.