Sześć wynalazków brało udział w tegorocznej edycji konkursu na TECHNO – GRANT, projekcie, który wspiera młodych wynalazców ze szkół Powiatu Ostrowskiego.

Rozstrzygnięcie V. edycji konkursu odbyło się 29 kwietnia 2021 roku. Wcześniej uczniowie po otrzymaniu dofinansowania mieli czas na realizację swoich pomysłów. Efekty pracy oceniał niezależny panel ekspertów reprezentujący m.in. sektor przedsiębiorców w składzie: Andrzej Jaroń, Ryszard Masłowski, Andrzej Tanaś i Rafał Tyszko.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym i cieszę się, że mimo okoliczności udało się Wam zrealizować swoje projekty. Obostrzenia sprawiają, że nie możemy Waszych sukcesów celebrować na dużej gali, ale w żaden sposób nie umniejsza to temu, jak wiele pracy umiejętności, ale także wyobraźni trzeba było zaangażować do ich powstania. Tym bardziej, że wiem iż na etapie już budowy pojawiały się problemy, na które na bieżąco reagowaliście. Serdecznie Wam gratuluję – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wszystkie projekty, które dostały dofinansowanie z powiatu oceniane były przez Panel Ekspertów, który zadecydował o przyznaniu konkretnych tytułów i nagród finansowych. Zarząd Powiatu zaakceptował te propozycje bez uwag.

W sumie przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze Wyróżnienie w kategorii TECHNO – INNOVATOR oraz nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał Jan Szydłowski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie za projekt pn. „zwiększenie bezpieczeństwa seniorów i osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem inteligentnej kuli ortopedycznej. Opiekunem projektu był Tomasz Jędrzejak.

Drugie wyróżnienie w kategorii TECHNO – INNOVATOR oraz nagroda w wysokości 1000 zł trafiła do uczniów Zespołu Szkół Technicznych: Jakuba Rosińskiego i Jakuba Wojdziaka za opracowanie „systemu wspomagania pensjonariuszy DPS za pomocą sieci sensorycznych”. Opiekunem projektu był Paweł Sobczak.

W kategorii TECHNO IDEA tytuł VICE TECHNO – IDEA oraz nagrodę w wysokości 2.400 zł otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych Patryk Migaj, Jan Kalak, Marcin Kryjom za „SensoPark – Autonomiczny parking z wykorzystaniem sieci sensorycznych”. Opiekunem projektu był Paweł Sobczak.

Tytuł TECHNO – IDEA oraz nagrodę w wysokości 6.700 zł zdobył zespół uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w składzie Bartłomiej Jarczak, Dominik Kołodziej, Maciej Siedlecki za „Autonomiczny pojazd badawczy przystosowany do eksploracji niesprzyjających środowisk – „Marsjański Łazik Possibility”. Opiekunem projektu był Sławomir Szymanowski.

Tytuł TECHNO – KREATOR oraz nagrodę w wysokości 3.700 zł zdobyli uczniowie Jakub Zmyślony i Michał Moskwa reprezentujący Zespół Szkół Technicznych za ,,Robotyczne ramię – Artesia’’. Opiekunem projektu był Paweł Sobczak.

Tytuł TECHNO – INNOVATOR oraz nagrodę w wysokości 5.200 zł zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych Mikołaj Koło, Filip Szafraniak, Mikołaj Kłakulak za projekt: ,,Zautomatyzowany dron z AED’’.
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments