fot: TŻ Ostrovia

Dziś mija pierwsza rocznica śmierci ostrowskiego żużlowca Tomasza Jędrzejaka. Był wychowankiem Towarzystwa Żużlowego Ostrovia oraz zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Tomasz Jędrzejak licencję żużlową uzyskał w 1995 roku w barwach ówczesnego Towarzystwa Żużlowego Iskra. Cztery lata później wspólnie z Karolem Malechą i rezerwowym Michałem Szczepaniakiem zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Macierzysty klub opuścił w 2000 roku, kiedy przeniósł się do Włókniarza Częstochowa. Tam po dwóch sezonach przeniósł się do Wrocławia.

W 2003 roku w Bydgoszczy zdobył brązowy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziewięć lat później w Zielonej Górze osiągnął największy sukces w karierze, zostając Indywidualnym Mistrzem Polski.

W 2005 roku startując dla Klubu Motorowego Ostrów zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. W latach 2004-2006 bezskutecznie z ostrowskim klubem walczył o awans do Ekstraligi. W 2018 roku reprezentował Stal Rzeszów.

Odszedł 14 sierpnia 2018 roku w wieku 39 lat.

Msza święta za śp. Tomasza Jędrzejaka zostanie odprawiona w środę o 15:30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Limanowskiego.
ŹRÓDŁOtzostrovia.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments