ZUS wypłacił pierwsze świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start” na wyprawki szkolne dla uczniów. Na konta rodziców trafiło 60 mln zł.

– W ramach programu „Dobry start” rodzice i opiekunowie raz w roku mogą otrzymać 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Każdego dnia do ZUS-u wpływają nowe wnioski o świadczenie 300 plus. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli ich w całym kraju ponad 1,4 mln na ponad 2 mln dzieci. W województwie wielkopolskim tylko w pierwszym tygodniu lipca do ZUS-u wpłynęło ponad 90,1 tys. wniosków.

Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz również: Chipsy wycofane z obrotu. Były sprzedawane w sklepach sieci Lidl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments