Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, 26 marca interweniowali wobec grupy osób, która świadoma obowiązujących ograniczeń wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawirusa, spotkała się w rejonie żłobka na terenie miasta. Policjanci, wobec tych osób skierowali do sądu wnioski o ukaranie.

W czwartek, 26 marca siedmioro mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nie przejęło się nowymi zasadami bezpieczeństwa i postanowiło spotkać się przy alkoholu w rejonie jednego ze żłobków na terenie miasta. W tym „towarzyskim” spotkaniu uczestniczyły dwie kobiety w wieku 22 i 32 lat oraz pięciu mężczyzn w wieku 24-35 lat.

W rozmowie z policjantami, jeden z mężczyzn oświadczył, że chętnie przyjmie karę od sądu. Policjanci, wobec tych osób skierowali do sądu wniosku o ukaranie.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby być odpowiedzialnym i nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. #zostańwdomu

Zobacz również: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem