pijany kierowca
zdjęcie poglądowe

Trwa długi weekend i na naszych drogach jest też więcej policjantów. Niestety za kierownicę swoich samochodów wsiadają osoby pod wpływem alkoholu. W ciągu ostatniego weekendu, na drogach naszego regionu zatrzymano kilku takich kierujących.

W sobotę 12 sierpnia około godziny 21:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Chojęcin-Szum pojazdem marki Renault porusza się nietrzeźwy kierujący. Jak się okazało 37 -letni mężczyzna obywatel Ukrainy kierował samochodem marki Renault znajdując się w stanie nietrzeźwości. Odmówił on poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z powyższym została mu pobrana krew do badań.

W miejscowości Stara Kuźnica, funkcjonariusze z grabowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat. Kierujący nim 62-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia o godzinie 23:00 na ul. Rataja w Mikstacie, 23-letni obywatel Mołdawii, kierując samochodem marki Seat, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru omijania, uderzył w zaparkowany pojazd marki Renault. Kontrola trzeźwości sprawcy wykroczenia wykazała, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości, „wydmuchując” 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Do kolejnego zatrzymania doszło w dniu niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 2:00 w nocy w Kępnie na os. Kopa. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai, którego kierowcą był 29-letni mieszkaniec Kępna. Jak się okazało, kierował pojazdem mając w wydychanym powietrzu ponad dwa promile.

Tego samego dnia o godzinie 19:10 w miejscowości Łęka Opatowska na ulicy Rakowskiej, został zatrzymany do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat, którego kierowca był 54-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska. Jak się okazał kierujący w wydychanym powietrzu miał 1,95 promila alkoholu.

Kilka godziny później w Kępnie na ulicy Staszica policjanci otrzymali informacje, że kierujący pojazdem marki Volkswagen uderzył w inny zaparkowany pojazd. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący 63-letni mieszkaniec gminy Kępno jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad trzy promile alkoholu.

Natomiast w Pleszewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Pleszewa, a badanie trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Zobacz również: Pijany przyjechał swoim autem na przesłuchanie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments