pijany kierowca
zdjęcie poglądowe

Na terenie gminy Odolanów, pijany 22-latek uderzył w bramę posesji i próbował uciekać. Został zatrzymany przez świadków tego zdarzenia, którzy o wszystkim powiadomili policjantów.

W poniedziałek, 15 maja przed godziną 20:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na terenie gminy Odolanów, gdzie uczestnikiem może być osoba nietrzeźwa. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem Audi mężczyzna uderzył w bramę jednej z posesji.

– Po zdarzeniu kierowca wysiadł z auta i podjął próbę „dogadania” się z mężczyzną. Zgłaszającego wzbudziły podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy, dlatego też zadzwonił na nr alarmowy. Wówczas kierowca audi zaczął uciekać. Drugi ze świadków, widząc to zdarzenie, pobiegł za kierowcą i po kilkunastu metrach go ujął – mówi podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierującym Audi okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie teraz grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Zobacz również: Pijany kierowca quada chciał uciec policjantom. Skończyło się wypadkiem
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments