fot: policja.gov.pl

23-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymali go do kontroli drogowej kaliscy policjanci.

Dziś w nocy policjanci z drogówki pełniący służbę na terenie Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW młodego mężczyznę, mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Powodem kontroli był fakt, że pojazd miał nadmiernie przyciemnione szyby.

Podczas kontroli, kierowca zachowywał się nerwowo. Jak się okazało powodem takiego zachowania był fakt, że nie powinien w takim stanie kierować samochodem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą BMW 23-latek, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 23-latkowi dokument prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

W związku z nadmiernie przyciemnionymi szybami policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od BMW. Właściciel pojazdu po usunięciu nieprawidłowości, będzie musiał pojechać do stacji kontroli, gdzie pojazd zostanie sprawdzony przez diagnostę. Jeżeli będzie sprawny, zostanie wydane odpowiednie zaświadczenie, które umożliwi odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego.

Zobacz również: Policjanci poszukują świadków zdarzenia

Zobacz również: Kolejni pijani kierujący zatrzymani na drogach naszego regionu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments